pirmdiena, decembris 12

Jaunākā informācija par Swedbank darbību

Ziņo korespondenti Valters Brūns un Lieliskā Laima fon ārkārtīgi smukā Baldiņa.

Šorīt, 08:27 vairāki cilvēki, kas ieplānojuši apmeklēt t/c Olimpia, secinājuši, ka pret mašīnu virsbūvi tiek mestas dažādas kancelejas preces. Izsauktā valsts policija konstatējusi, ka priekšmeti nāk no Swedbank augšējiem stāviem, centušies risināt situāciju, taču ticis konstatēts, ka bankas durvis ir aizslēgtas, un tiks atvērtas tikai pēc tam, kad Valdis Dombrovskis atminēs atbildes uz 3 mīklām.

Pārdesmit minūtes vēlāk pie bankas ieradies ministru prezidents pats personīgi, un atbildējis uz pirmo mīklu „Maza, maza sieviņa, simt lakatu galvā” ar atbildi „kāposts”. Otrās mīklas minēšanā iesaistīts viss iekšlietu ministrijas personāls, un uz mīklu „Ne kāju, ne roku, bet durvis atver” MP izvēlējies Janīnas Kursītes sniegto atbildi „penzija”, kas nav izrādījusies pareiza. Swedbank darbinieki norādījuši, ka MP nespēlējot godīgi, un turpmāk palīdzība tam ir aizliegta. Policijas eskorta pavadībā MP pašlaik devies uz nacionālo bibliotēku meklēt mīklu grāmatas.

Pa to laiku Saules Akmens galā uzvilkts karogs, kuru rotā zīmējums ar roku, kura rāda nepiedienīgu viena pirksta žestu Valsts Prezidenta pils virzienā.

Visos Swedbank bankomātos ir apturēta naudas izsniegšana, tā vietā, no bankomātiem tiek izdoti ripiņās sagriezti kāļi. Šādā veidā radītas finansiālas problēmas visiem bankas lietotājiem, kas jaunāki par 50 gadiem. Kāda pensionāre komentē „Mums jau nav nekādas atšķirības, kāļi jau sanāk tikpat, cik par pensiju, tika jāskrien ātri, kaimiņu Vilnim jau tur pie Miera ielas veci kāļi tik bankomātā palikuši”.

Tikmēr, lai atgūtu naudu, kas ieguldīta bankā FKTK darbinieki placī pie Saules Akmens pret Swedbank darbiniekiem spēlē spēli „Twister”. Par katrām 3 FKTK uzvarām no bankas tiek izmesta viena 10ls banknote, kuru ķeršanā norīkotas 2 simtlatnieku brigādes. Atbildīgā persona komentē „Mēs zinām, ka šādā veidā naudas atgūšana nebūs ātra, taču nav zināms, kā MP veiksies ar turpmāko mīklu minēšanu”.

PAPILDINĀTS
10:30
Valdības pārstāvji ziņo, ka Ministru Prezidents Valdis Dombrovskis ar trešās mīklas atbildi jau dodas Saules Akmens virzienā. Satiksme īslaicīgi apturēta uz Vanšu tilta, Mūkusalas ielas, kā arī daudzviet Vecrīgā, tādēļ autobraucējiem iesaka izvēlēties citus maršrutus. Jau ziņots, ka pēc otrās mīklas atbildes - "Atombumba" - sniegšanas Swedbank pārstāvis sniedza īsu runu, apsveicot Ministru Prezidentu, uzdodot pēdējo mīklu: "Zili stikli, zaļi ledi, vidū stinga dvēselīte", kā arī paziņojot, ka no vienpadsmitiem uz Preses nama sienām sāks raidīt Rembo maratonu.

PAPILDINĀTS
12:01
Pēc trešās mīklas atminēšanas (atminējums sekos oficālā preses relīzē, taču tiek izteikti minējumi par kokteiļiem, kas MP bija jāizdzer) ir atvērtas priekšējās bankas durvis, taču lai nokļūtu tālāk Valdim Dombrovskim ir septiņas secīgas reizes jāuzvar valdes loceklis Ģirts Bērziņš populārajā spēlē "Aki-čiki-papiriki". Sasaukta ārkārtas Ministru kabineta sēde, lai apsvērtu iespējamās stratēģijas. Pagaidām populārākais variants ir "Sākt ar šķēres-šķēres-akmens un tad skatīties, kas notiek tālāk"

PAPILDINĀTS
12:36
Tieši pulksten vienpadsmitos sākās pirmās Rembo sērijas filmas - "Rembo: Pirmās asinis" pārraide uz Preses nama sienām. Reportieri no notikuma vietas ziņoja, ka redzamība mākoņu dēļ nebija slikta, tomēr skaņas risinājums pieklibojis.
Tikmēr Swedbank vadība apspriežas, vai par korekti uzvarētu uzskatīt pēdējo "akmens-šķēres-papīrīt's" izspēli, kurā V.Dombrovskis nomainīja kombināciju no šķērēm uz papīru, tādējādi uzvarot cīņu. Lai gan nomaiņa notikusi jau pēc skaļā balsī izteikta "viens-divi-trīs" beigām, oponents Ģ.Bērziņš vēl savu kombināciju nebija atklājis, līdz ar to šo varētu klasificēt arī kā godīgu uzvaru, stāsta spēles speciālisti. Kā ziņoja Swedbank pārstāvis, ko Dienas reportieris satika Olympia otrajā stāvā, SIA "Kebab Fix" ēstuvē pērkot kebabus, bankas vadība par turpmāko rīcību izlems tuvākās pusstundas laikā.

Kā izpētīja reportieris, Swedbank personālam sapirkto kebabu sastāvs bijis šāds: 22 vid. asi un asi vistas kebabi, 25 asi mix kebabi, 25 donner fix super kebaba komplekti, kā arī 5 veģetārie (falafel) kebabi, septiņas tortillas, kā arī liels daudzums sīpolu gredzenu. Informēta par šādu izvēli, dietoloģe Lolita Neimane aptaujāta norādīja uz maltītes neveselīgumu.
"Nevar nepieminēt lielo kaloriju un piesātināto tauku daudzumu, kādu katrs pusdienotājs uzņem ar šādu barību," dietoloģe skaidroja, "protams, pozitīvi redzēt, ka ir arī daži, kuri izvēlas veģetāros ēdienus, tomēr arī viņiem jāatceras, ka šis ir tā sauktais "fast-food" - ēdiens, kuru nevajadzētu ēst biežāk kā reizi mēnesī, divos. Ar šādām ikdienas pusdienām ātri vien var iedzīvoties dažādās kuņģa problēmās."

Olympia satiktais Swedbank pārstāvis arī pieļāva iespēju, ka Ministru prezidents tiks ielaists bankas ēkā. Šādā gadījumā viņu sagaidot vēl citi pārbaudījumi.
"Lai tiktu runāt ar Māri (redakcijas piezīme: Māris Mančinskis, valdes priekšsēdētājs)," klāstīja bankas darbinieks, "viņam vajadzēs iziet cauri vairākiem tematiskiem stāviem, katrā saskaroties ar kādu uzdevumu. Tomēr katrā stāvā viņš varēs ņemt no viena līdz pieciem palīgiem."
Puslīdz droši jau noskaidrots, ka V.Dombrovskim nāksies doties repa cīņā, kā arī tautas bumbas izspēlē. Attiecībā uz pārējiem uzdevumiem klīst tikai spekulatīvas baumas. Tikmēr savu palīdzību Ministru prezidentam repa cīņas uzvarai jau piedāvājis latviešu reperis Gustavo.

PAPILDINĀTS
12:50
Pie Swedbank bankas automāta uz Lāčplēša un Čaka ielas stūra izcēlies kautiņš. Kādi vecāka gadu gājuma cilvēki atstāsta notikušo. Dzintra (63) "Nu es jau parasti te ar kaķi nāku, bet te jau vājprāts, viss pagasts sanācis, Harolds iedūra Vilim ar spieķi acī, jo tos kāļus tak nevar sadalīt", Ausma (82) "Nu tas plencis tak izspēr Haroldam spieķi no rokas, atņēma kāli un aizbēga, ne 10min nepagāja, jau ap stūri bija, kur ta vairs noķert". Ziņojumi par kāļu trūkuma automātos izraisīto haosu ienāk no visas Rīgas, kā arī Ugāles un Mazpisāniem. Pašlaik uz iepriekš minēto bankomātu nosūtīta specvienība Alfa, paredzēti satiksmes traucējumi minētajā krustojumā.

PAPILDINĀTS
13:50
Vienos Swedbank pārstāvji izziņoja Swedbank vadības lēmumu, kas tika pieņemts balsojot. Valdim Dombrovskim tika atļauta pieeja bankas ēkai ar balsojumu 3:1. Viens no valdes locekļiem no balsošanas atturējās, jo tobrīd bija aizņemts ārkārtīgi sīvā novusa cīņā.
Pirmajiem stāviem Ministru prezidents izgāja cauri ļoti ātri. Pirmajā stāvā viņam nācās uz ātrumu apēst lielu daudzumu Vīnes cīsiņu, kam uzdzert virsū bija ļauts tikai Hektoru. Laimīgā kārtā palīgā viņam nāca spēkavīrs Raimonds Bergmanis, kurš šorīt izrādījās izlaidis brokastis un vairākas reizes mielasta laikā sevi dēvēja par Cīsiņu bruņinieku. Otrajā stāvā no vairākiem līdziniekiem bija jāatrod īstajā Latvijas policijas tēla Bebra Bruno kostīmā ietērpusies persona. Pēc nelielas telefoniskas konsultācijas ar Valsts policijas sagādes daļu V.Dombrovskim tas izdevās. Bankas pārstāvji arī apsolīja nogādāt bebra kostīmu atpakaļ Valsts policijai.

Repa cīņas stāvs izrādījās trešais. Lai gan Ministru Prezidents pašā sākumā pieļāva rupju kļūdu, vairākas reizes sarīmējot "māja" un "kāja", situāciju glāba Gustavo asprātīgais risinājums tematiskajai "kāļa reps" izcīņai, kurā viņš gan iekļāva neseno problēmsituāciju pie viena no Rīgas centra kāļomātiem, gan apdzejoja kāļa enerģētisko vērtību un vietu latviešu nacionālajā virtuvē. Šobrīd gan jau desmit minūtes starp V.Dombrovski un Gustavo norit apspriede, kuras laikā viņi cenšas izspriest, kā vislabāk tikt galā ar jaunuzdoto tēmu - "Hēgeļa ideālisms".

Sīkāka informācija sekos.

Aicinām aculieciniekus iesūtīt bildes no notikumu vietas.

4 komentāri:

 1. Jeeeej, sen jau gaidīju aktuālo reportāžu!

  AtbildētDzēst
 2. Vai ir zināms, kuras zemnieku saimniecības Swedbank automātiem pieved kāļus?

  Paldies par šo reportāžu, ar nepacietību gaidīšu turpmākos papildinājumus. :)

  AtbildētDzēst
 3. Lūgtum: http://www.lursoft.lv/uznemuma-pamatdati/zem-kali/45101003044

  AtbildētDzēst