trešdiena, decembris 10

Bezdarbnieka piedzīvojumi #1

Es neatceros kur es to rakstīju, bet principā ir tā, ka, tā kā Ivars un Dainis ir devušies uz Irānu, nav labāka laika kā tagad, lai uzzinātu visu nepieciešamo info par LotR un HP trivia. Nav pagājuši ne 3 mēneši un Ivars no Gruzijas jau ir sniedzis atbildi uz manu svarīgo jautājumu - Dūdija Dērslija tēvu izrādās sauc Vernons.

Ja tu tagad sēdi un domā "kuram loham kkas tāds interesē? Bezdarbniekiem vai?" tad tu esi uzminējis pilnīgi 100% pareizi, jo es tagad pilnīgi oficiāli pirmo reizi mūžā esmu ierindojies bezdarbnieku rindās. Ja tu domā, ka tur nekādas rindas nav, tad pilnīgi acīmredzami tu vienkārši neesi bezdarbnieks.
Izrādās kļūt par bezdarbnieku nav nemaz tik grūti kā varētu domāt. Man šķita, ka tagad man būs pilnas dienas dažādu semināru un kursu, no kuriem atteikties nav iespējams, bet tomār kaut kā ar šo slodzi izdodas tikt galā.
Sāku savu piedzīvojumu dodoties uz savu tuvāko NVA, bez jebkādas info iegūšanas pirms tam, un nonākot tur sapratu, ka izrādās, ka normāli cilvēki reģistrējas pa telefonu. Tas nekas -  es tagad esmu bezdarbnieks, un skatoties kas vēl todien bija atnācis, man var piedot visu. Ja tev šķiet, ka būt bezdarbniekam nav necik stilīgi, tad acīmredzot tu neesi informēts ka man tagad ir savs aģents. :l Like whaaaaat? Kamēr es iepazinos ar savu aģentu, blakus onkulim arī savs aģents. Onkulim šodien bija jānāk atrādīt kādas darba meklēšanas aktivitātes viņš ir veicis (jābūt 4 divu mēnešu laikā). To skaitā der arī tādas kā "dzirdēju par darbu no kaimiņienes" vai "izlasīju atbilstošu vakanci avīzē sludinājmos". Cik viņam ir sanācis dabūt? 0. Bet atnāca paprasīt vai nevar dabūt pabalstu vēl 2 mēnešus, jo vienkārši tad jau var aiziet paātrinātajā pensijā. Cita sieviete tikmēr nezinu ko bīdija, bet rezultāts bija tik labs, ka ejot ārā no kabineta nenoturējās līdz durvju aizvēršanai un nosaucās "Zajebis!"
Mana aģente tikmēr man uzdod lērumu jautājumu, un katru reizi, kad es nezinu atbildi atkārto ar tādu skatienu un toni, ka es sāku domāt, ka varbūt labāk nevajadzēja nākt. Jautājumi tādi kā - "kāpēc pārtraucāt darba attiecības?". Domā pareizā atbilde ir "Jēkabs Groskaufmanis rupji mani aizvainoja"? Nē, izrādās 114. pants. Kā es pie velna šito varu zināt? Jocīgi arī nedaudz uz jautājumu "Pēdējās iegūtās augstākās izglītības profesija?" atbildēt ar "žurnālists". Kādu darbu meklēsiet? - programmētājs.
Līdz ko skaidrs, ka es mācos + strādāju par programmētāju pēkšņi es vairs neesmu švalis. Pēkšņi es esmu riktīgi kruts džeks. Man šķita kkas tāds notiek tikai datorikas fakultātē, bet izrādās nē. Momentā izprintēja man jau esošos darba piedāvājumus, kas atbilst manai kvalifikācijai, no kuriem zemākais atalgojums 600eur. Sāku domāt varbūt sen jau vajadzēja uz bezdarbniekiem iet.
Tajā pat laikā gaitenī starp visiem darba piedāvājumiem viens superlielisks tāds - "Meklē programmētāju, jāizstrādā uzņēmuma mājas lapā. Pēc tam iespējams turpināt darba attiecības uzturot uzņēmuma sociālo tīklu kontus". Vienkārši ko? :D Es nezinu vai tikai man tas šķiet smieklīgi, bet man izklausās pēc "Meklējam kādu kas māk dators".

Kas tad man tagad kā reģistrētam bezdarbniekam ir jādara? Jāapmeklē 1 seminārs (done) un 2 mēnešu laikā jāatsūta savs CV un jāveic 4 darba meklēšanas darbības (piemēram nosūtīt e-pastu). :l
Mēģināšu turpināt šo ierakstu, ja atradīšu laiku starp šīm neskaitāmajām darbībām.

Lūk, kā nestrādāt.

2 komentāri:

  1. Valteri izklausās pieprasīti programētājs!
    Veiksmi ne-darbā!

    AtbildētDzēst
  2. Labdien, es esmu aģents Malders. Darbs ir tur ārā!

    AtbildētDzēst