piektdiena, februāris 13

Parasta cilvēka finanses

Vakar saņēmu ziņu no sava kvēlākā fana Reiņa Kasparsona, prasot kur gan ir jaunākais ieraksts, par kuru viņš man katru mēnesi maksā 50 latus. Atskatoties pagātnē jāatzīst - tik tiešām rādās, ka pēc pēdējā bloga ieraksta, pār šo vietu kontroli pārņēmis Kļaviņš, un iekārtojis to tieši tāpat kā savu blogu, ieturot nu populāro minimālisma stilu ar 0 ierakstiem dienā.

Lai ko vērstu par labu, esmu iegājis tādā damage control režīmā, ka vienu brīdi biju uz datora reizē atvēris 4 excel failus, tā kā laikam pašam vin būs jāatzīst, ka šis ir visai nopietni.
Tu zināji, ka no swedbank var dabūt konta izrakstu Excel failā? Kāpēc es to nezināju? Es neesmu no tiem cilvēkiem, kam ir tik sūdīgas spējas atrast interesantas nodarbes, ka katru mēnesi jāskaita čeki, bet ja man piedāvā gatavus datus, es ļoti labprāt apskatītos cik tieši naudas es iztērēju tādiem pirkumiem, kā piemēram šņabis.
Diemžēl gan mēs dzīvojam pasaulē, kur tik smalki detalizēta informācija vismaz man pieejama nav, taču labā ziņa, ka kaut kāda informācija ir, un tā kā es esmu Swedbank klients kopš ~2008 un citu banku esmu lietojies tikai ~0.5 gadus es saku HAIJĀ un pisam iekšā manos naudas datos.

Vispirms varam apskatīties uz laiku. No vienas puses nekā baigi interesanta te nav, bet no otras ir diezgan patīkama sajūta, kā mana alga visā šai periodā ir tikai un vienīgi augusi. :) Ir viens liels pīķis, kur Eiropas Savienība izlēma man iedot palielu naudas apjomu studijām Somijā, bet pārējais viss pa lielam diezgan smuki kā tādi mietpilsoņa sirdspuksti atbalsojas katrā algas dienā.

Ja apskatamies pa mēnešiem, tad acīmredzot es esmu no tiem džekiem, kas septembrī kautkur izrauj naudu, lai sapirktu jaunus penāļus, kuru zīmējumi ir ar 3D tehnoloģijām un dinozauriem. Bet ja godigi, es īsti nezinu kāpēc tā. Nu it kā sākas skola, kas nozīmē arī studiju kredīta un stipendijas ienākšanu manā dzīvē bet tas arī viss. Diezgan smuki var redzēt, ka IN un OUT atšķiras visai maz, no kā secinām, ka es dzīvoju no algas līdz algai. Tipiski. Nolādētie studenti.

Ja skatāmies pa dienām, tad reāli ir skaidrs, ka ir grāmatveži, kam patīk algu maksāt pirmdienās, un ir Valteri Brūni, kuri viņu notriec otrdienā. Tagad vispār domāju, ka gribētu redzēt bišķīt lielākas izlases datus - nu simt punkti ir tā, ka vismaz vēl kāds dienu pirms algas kasa no grīdas nost pastēti, bet dienu pēc ēd Vincentā.

Attiecībā uz ienākumiem - baigais borings. Reāli visu dzīvē acīmredzot nosaka alga. No otras puses ir diezgan smieklīgi, ka šajā grafikā ir iekļuvis Zelta Drudzis, kas ir televīzijas šovs, kur es aizgāju līdzi Čizo, sabāzu viņu kaut kādos erudīcijas jautājumos, un aizgāju mājās ar 300Ls :l.

Bet ar izdevumiem ir bišķīt sūdīgāk, jo katrs veikals sevi norādā 17 dažādos veidos, un sagrupēt to visu normāli ir pārāk liels pisaks. Pirmkārt no ši grafika es izņēmu ārā skaidrā izņemto naudu, jo tā ir kādi 30% un padara pārējo grafiku vēl grūtāk lasāmu. Bet nu es pamēģināju un sakārtoju aptuveni 90% atlikušo datu, un pats jaukākais man šķiet tas, ka 10% no tiem ir aizgājuši Tērbatas ielas topiņā par pinkantajām bulciņām, sūdīgu siltu alu un plovu. Nomīts, Filips un Laima šeit galvenokārt tik augstu ir dēļ īres maksājumiem, bet Jānis man vienkārši ir 500 eiro parādā, taka davai suka maksā ragā.

Es nezinu cik tas ir gudri, bet tagad šķiet, ka nākamās 6gades plānam vajadzētu būt iedabūt krietni augstāk kaut ko tādu, kā veikalu Kupidons+ vai piemēram frizieri.
Un reāli mans ieteikums Swedbank būtu veidot cilvēkiem šādus grafikus, nevis tikai mēģināt minēt vai es RIMI nopirku datoru, vai tomēr drīzāk samaksāju par peldi baseinā. Reāli motivē maksāt vairāk ar karti!

Lūk, finanses.

5 komentāri:

  1. Swedbank jau apmēram 2,5 gadus šos visus grafikus piedāvā savā ibankā kā "Budžeta plānotāju", un nav jāapstrādā nekādi konta izraksti ;)

    AtbildētDzēst
  2. Viena lieta ir melot sev, pavisam cita man.

    AtbildētDzēst
  3. Bļeģ bagatnieks nah. 2000 EUR mēnesī. suka. man ta skauž. bļaaaaaa. man 650EUR sukaaaaaaaa nahuj inspired bļe

    AtbildētDzēst