piektdiena, augusts 20

Šodien bija rudens, laiks vilnas zeķēm!

Ir labi, ka pasaule ir iekārtota tā, ka, ja ārā līst lietus, es varu pilnīgi mierīgi pavadīt dienu nodarbojoties ar neko un nejusties par to sūdīgi. Amen. Nav tā, ka man nepatīk vasara, bet ir tā, ka man šodien patika rudens. Ja man būtu nauda smēķiem, es labprāt gribētu lai rudens ir arī rīt, lai ar kūpošu pīpi zobos varu aiziet savākt kļavas lapas, ko ielikt herbārijā un nodomāt ko labu par to, ka ir tik vēss, ka jāvelk džemperis, bet tai pašā laikā arī viss tāds svaigs. Ja man piedāvātu vasaru kaut kur Indijā ar +40grādiem bez ūdens un blakus beigtai govij, vai tādu smuku apmākušos sausu rudeni, kas ir tieši tik vēss, lai varētu vel sēdēt ārā džemperī, dzert kafiju, pīpēt un gudri spriest par savu bezdarbību - es izvēlētos miljons latus. Ja man būtu miljons lati varbūt arī man būtu pilnīgi pohuj kāds laiks ārā. Būtu forši tā, ka man būtu miljons lati un es to nezinātu. Es tik pirktu cīgas un ietu pie zobārsta, bet nauda nekad nebeigtos. Izklausās pēc sapņu dzīves nedaudz. Pirms iepriekšējā teikuma pārlasīju rūpīgi, vai neesmu nekur ierakstījis "liti". Ja kādam ir miljons liti, tad drošvien vienīgais, ko tāds ar savu dzīvi var iesākt, ir nosaukt savu dēlu par Pzverkas un nopirkt delfīnu.
Bet es gribēju rakstīt par rudeni. Tik sen nebija bijis tā, ka atverot logu man paliek vēsi, ka es atļāvos šodien sevi apveltīt ar filmu skaitu, kas mazāks par 4, nedalās ar 2 un nav 1 un nav arī 18. Un visas veiksmīgi. Piemēram, ja tev kādreiz ārā līst lietus, balkonpriekšā traktors rok bedri un liekas, ka tu es slinks un idiots, tad es nezinu īsti neko labāku par American Movie. Man patīk filmas par cilvēkiem. Par tā kā reāliem cilvēkiem, nevis sievietēm ar uzvārdu "Bredšova", kuras pasaulē sievietes Indijā seko līdzi jaunākajai modei. Citreiz es domāju, ka būtu forši, ja manai dzīvei būtu teicējs, vai tai būtu kaut kāds soundtrack`s. Tā arī pats citiem par godu citreiz galvā iestāstot ("..un Ivars, maz nojaušot, ielēja tasi tējas, kamēr viņa bārdā atspīdēja visas Latves zilgme..." /Rainis/) vai kaut kur steidzoties drīkst neveikli iedziedāt "Eye of the tiger" cerot, ka pārējie sapratīs, lai arī pats Rokiju neesmu redzējis nekad mūžā, un arī tuvākajā laikā neplānoju neko lietas labā darīt. Taču ja manai dzīvei teicējs būtu kāds ar uzvārdu "Bredšova", un man tas būtu katru dienu jādzird, es domāju es tik pat labi varētu arī izšaut sev smadzenes vai/jeb iet studēt socioloģiju. Pavisam savādāk būtu, ja tas būtu Morgans Frīmens. Es nezinu ko par teiktu fizikas likumi, bet man liekas Morgans Frīmes arī ar vienu maizes šķēli varētu visu pasauli pabarot, un katru reizi kā viņš kādam iedod 5, tas cilvēks uzreiz paliek par miljonāru. Ja man piedāvātu kurš Morgans es gribētu būt, es būtu Morgans Frīmens un katru rītu sveicinātu savus kaiminus ar smaidu sejā.
Manliekas es atkal nerakstu par rudeni. Tagad ir tāds stulbs brīdis, kad man it kā nāk miegs, un, šķiet, ka visi kas gribētu ar mani pārmīt kādu vārdu vai otrādak ir jau miegos, bet iet gulēt šķiet kaut kā nepiedienīgi, tā nu es te sēžu un neko nedaru. Varētu uztaisīt tēju, bet tad gribētos pīpēt. Kā zināms Mālpilī 24h veikali vairs nav, un arī ja būtu.. tad es ietu pirkt smēķus.
Vēl arī pie reizes paziņošu - Lūdzu neaizmirstiet visi mani uzaicināt arī feisbukā! Jā, es esmu arī tur, un tas, ka Jūs man esat draugos, nenozīmē neko, ja Jūs man neesat feisbukā, jo tā vienkārši ir. Ja tu domā, ka es tev visu laiku nerakstu draugos, tad varbūt uzaicināsi feisbukā un mēs kļūsim par labākajiem draugiem ,tad es varu teikt tikai - OKEJ - tu domā pilnīgi pareizi, un es neuzskatu par draugu nevienu, kas man nav draugos abos šajos portalos. Sõrī Ivar, Daini, Jums vienkārši ir pienācis laiks...
Es tikko nožāvājos, kamēr man ausī bija pirksts. Es derētu uz pastkarti, ka Tu tā nekad neesi darījusi, bet ar tām derībam ir tā man kaut kā liekas, ka lai arī es vienmēr vinnēju, es nekad neko nevinnēju. Vinnēt. Vinēt. Ja to raksta ar vienu "n" es vienkārši esmu lohs.
Vēl kāda lieta, ko obligāti gribu pastāstīt. Kuram no mums dzīvē gan nav gadījusies situācija, kurā esam nonākuši Ivara Brenča draudzenes lomā. Gandrīz ikkatram. Bet šādās situācijās ir ļoti svarīgi ievērot etiķeti, kā arī izdomāt, kur ar ivaru aiziet paēst, jo nav noslēpums, ka Ivars ir diezgan perverss gastronomisks izvirtulis, un ēd visu, kopā ar visu, kas nav olīves. olīvas. ai, velns viņ zin. Tātad jautajums būtu uz kurieni Ivaru vest. Un lūk arī atbilde - restorāns, kafejnīca, vai kas ellē tas ir "Vīns un Zivis". Ja tev šitas neliekas smieklīgi automātiski, tu neesi cienīgs Ivara draugs. Iesaku ar viņu iepazīties tuvāk. Mazs paskaidrojums - Ivara iesaukas - Vīnis, Ivis.

Un šā ieraksta nobeigumu varbūt veltīšu pāris dzejas rindām: "(Negaidot esmu iekritis !) Ja budu ruki tvoi celovat !!!" /Edgars Vigants/
Kā arī daļa cita šī autora darba:

"Šajā tumšajā vakara,

Apskauj mani cieši, cieši.

Un nelaid mani vaļā,

Jo bez tevis man būs augsti"


Es nezinu. Es zinu, ka es pats neesmu nekāds pareizrakstības karalis, un cieņu no Anitas Randeres savā laikā izpelnījos tik vien tāpēc, ka nemācēju muti aizvērt un ārpusklases lasīšanas kladi rotāja Harijs Poters un citas grāmatas, kas kopumā gan jau ik mēnesi x reizes pārsniedza to, ko bija iesniedzis Jānis Bičkovskis (x>9; x<8apgāzies), bet es vienkārši nevaru saprast kā var ierakstīt profilā kaut ko tādu: "skola kur gan citur pagaidam bet velak var but tur kur bija labi vai buss mehanikis velak celtnieks bet tas viss ar laiku naks var but galdnieks ... VisaS kas patiks var but var but laiks radis".

un sevi uzjautrinot es vienkārši ielieku komatu pirms šīs "ar laiku naks var but galdnieks" teikuma daļas, un gardi nosmejos par to kā Edgars ciemiņus gaida. Vai varbūt vienkārši Jāni Bičkovski.


Nu ko. Skatoties uz Solveigas Žīgures bildi un cenšoties izdomāt, kura no abām ir tā, kas iztukšoja to zaļo aldari, nemanāmi ir paskrējušas vēl 3minūtes un laikam ir laiks iet gulēt. Zini kas man patīk ar minūtēm? Tas ka viņas var apzīmēt tā "`", piemēram 17` . Vai nav ģeniāli? Es rādu ar īkšķi uz augšu un zinu, ka man atkal ir taisnība. Ja būtu kāds cilvēks ar kuru es nekad nederētu tas varbūt būtu es pats. Vai arī Ainārs Šlesers. Viņš, zini, tāds viltīgs izskatās, manliekas ja pakāš nekādus alus neatdod un tādā garā.

2 komentāri:

  1. Tad nu es došos feisubukā un...

    AtbildētDzēst
  2. "Skatoties uz Solveigas Žīgures bildi un cenšoties izdomāt, kura no abām ir tā, kas iztukšoja to zaļo aldari, nemanāmi ir paskrējušas vēl 3minūtes." Tik aizraujoša bilde man? :D Tur tak nav ko domāt, jo skaidri redzams, ka tā, kas pa labi :D

    AtbildētDzēst